ایران - تهران

میرداماد - دفینه

شنبه تا پنچشنبه

10:00 تا 20:00

طراحی داخلی غرفه نمایشگاهی | 10 عکس دکور نمایشگاه

طراحی داخلی غرفه نمایشگاهی

توجه به طراحی و دکوراسیون غرفه یکی از پر اهمیت ترین نکات در هنگام شروع یک نمایشگاه است. در طراحی داخلی غرفه نمایشگاهی با ایجاد یک فضای جذاب و تبلیغاتی در راستای نوع و هدف عرضه کننده، اولین قدم را در جذب مخاطب برمی‌دارید. در نظر داشته‌باشید که استفاده از ایده های خلاقانه همسو با افکار و نیاز مخاطب که باعث نگه داشتن مخاطب در غرفه شود، محور طراحی غرفه نمایشگاهی است.

در ادامه این مقاله از سایت معمارم به نکات مهم در رابطه با طراحی دکوراسیون غرفه نمایشگاهی می‌پردازیم.

دکوراسیون غرفه نمایشگاهی

 

اندازه مناسب برای غرفه نمایشگاهی

اندازه غرفه با توجه به نوع محصول و خدمات شما باید انتخاب شود؛ غرفه بزرگی که نتوانید آن را با محصولاتتان پر کنید هیچ جذابیتی برای بازدیدکنندگان ندارد، بالعکس غرفه کوچکی که زیادی با محصولات پر شده باشد نیز با ایجاد حس آشفتگی همراه بوده و باز هم آن جذابیت بصری را ایجاد نمی‌کند.

برای انتخاب اندازه مناسب غرفه می‌توانید نگاهی به رقیبان خود بیندازید و با درنظرگرفتن نکاتی دیگر مانند تعداد کالاهای نمایشی ، اندازه و حجم و نحوه ارائه آنها ، نیاز به فضای مذاکره و تشریفات و.. به اندازه ای متناسب برسید.

سایز غرفه نمایشگاهی

بخش‌های مختلف غرفه نمایشگاهی

یک غرفه می‌تواند تعداد یا همه بخش های زیر را داشته باشد:

  • فضایی برای نمایش و ارائه محصولات
  • فضایی برای مذاکره و مشاوره
  • فضایی برای بخش اطلاع رسانی
  • فضایی برای نمایش های تصویری تبلیغاتی
  • فضایی برای مبلمان اداری
  • فضای ویژه خدمات و پذیرایی 
  • فضایی جهت انبار کردن محصولات اضافی
  • فضایی برای  آموزش

بخش های مختلف غرفه نمایشگاهی

بخش اطلاعات غرفه های نمایشگاهی

این بخش معمولا در ابتدای غرقه قرار می‌گیرد و فروشندگان شما با اطلاع رسانی درباره نوع و سبک کاریتان به بازدیدکنندگان نقش مهمی را در رسیدن به اهداف شرکت و جذب مخاطبان ایفا می‌کنند. از اهمیت این بخش می توان به نشان دادن شخصیت برند و شرکت شما با توجه به نحوه اطلاع رسانی، دادن بروشور و هدایای کوچک و..  به مخاطبان اشاره کرد. 

اطلاعات غرفه نمایشگاهی

بخش نمایش و ارائه محصولات در غرفه‌های نمایشگاهی

از دیگر ارکان اصلی غرفه‌های نمایشگاهی میتوان به فضای نمایش و ارائه محصولات اشاره کرد. ارائه محصول و خدمات در این بخش توسط مسئول فروش یا مسئول غرفه به بازدیدکنندگان انجام میگیرد. در طراحی آن میتوانید از هارمونی رنگ‌های جذاب استفاده کرده و فضا را برای خریداران خوشایند کنید.

بخش نمایش غرفه نمایشگاهی

بخش مذاکره و مشاوره در غرفه های نمایشگاهی

بخش مذاکره نیز بخش مهمی در غرفه های نمایشگاهی است. جایی که در آن ارتباط بین فرد مذاکره کننده با مشتری برقرار شده و اطلاعاتی همچون امکانات محصول و توانمندی های شرکت را در اختیار او قرار میدهد. طراحی این بخش به دلیل اهمیتی که دارد باید به گونه ای باشد که حس اعتماد را در مخاطب ایجاد کرده و همچنین نشان‌دهنده اهداف شرکت باشد.

بخش مذاکره در غرفه نمایشگاهی

اصول طراحی دکوراسیون غرفه نمایشگاهی 

طراحی غرفه فروشگاهی از آن جهت اهمیت دارد که باید با تلفیق هنر و خلاقیت بازدیدکنندگان را در کوتاه ترین زمان مجذوب خود کرده و در آن موقعیت رقابتی اثری ماندگار را در ذهن افراد بگذارد. 

اگر برای طراحی داخلی غرفه نمایشگاهی می‌خواهید طراح انتخاب کنید، در نظر داشته باشید که فردی خوش فکر با ذهنیت نمایشگاهی و ترجیحا طراح صحنه و دکوراتیو باشد؛ همچنین مهم است که تجربه های مناسب در این زمینه را دارا بوده و نظر و سلیقه شما را نیز در این کار جویا باشد.

دکوراسیون غرفه نمایشگاهی مدرن

رنگ‌های مناسب برای طراحی دکوراسیون غرفه نمایشگاهی

رنگ ها اولین چیزی هستند که چشمان بازدیدکننده را درگیر خود می‌کنند و به همین دلیل بیشترین نقش را در جذب مخاطب دارد. استفاده از هارمونی رنگ های جذاب  متناسب با نوع محصولات و دیگر وسایل بکار رفته در غرفه، میتواند جایگاه شما را چشم‌نوازتر جلوه دهد.

در میان شلوغی غرفه رنگ‌های گرم و شاد توجه بیشتری را جلب میکنند اما تناسب رنگ با نوع کالا می تواند شما را منحصر‌بفرد نشان دهد. برای مثال رنگ قرمز برای کالاهایی با حس گرما و رنگ آبی برای محصولات سرما‌آفرین پیشنهاد می‌شود.

رنگ های مناسب برای طراحی داخلی غرفه

پیشنهاد مطالعه: روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

استفاده از نور در غرفه های نمایشگاهی

نورپردازی از دیگر عواملی است که در جذب مخاطب نقش زیادی داشته و میتواند به فضا روح تازه ای ببخشد.  با استفاده از نور ملایم در طراحی غرفه نمایشگاهی میتوان فضایی آرام و دور از استرس و همهمه را در غرفه ایجاد کرد، همچنین برای جلب توجه بازدیدکنندگان در نقاطی که نیاز به توجه بیشتر است نورهای متفاوت‌تر و شدیدتری بکار برد.

البته قبل استفاده از نور باید با اثرات روحی و روانی آن آشنا باشید. همچنین بهتر است بدانید نورهای گوناگون میتواند مانع از تمرکز مخاطب روی محصولات شما شوند.

نور پردازی در غرفه نمایشگاهی

استفاده از گرافیک مناسب در غرفه نمایشگاهی

برای یک طراحی خاص در القای پیام مورد نظر میتوانید از علم گرافیک استفاده کنید. توصیه می‌کنیم برای این کار ابتدا سراغ  طرح های پیچیده و سخت نروید چراکه اثربخشی طرح‌های ساده بیشتر بوده و مانع سردرگمی مخاطب می‌شود. 

طراحی غرفه های نمایشگاهی خارجی

هدف از طراحی داخلی غرفه نمایشگاهی چیست؟

هدف از طراحی داخلی غرفه نمایشگاهی جلب توجه مخاطبان، افزایش نسبت بازدید و فروش محصولات است.

چرا طراحی غرفه نمایشگاهی اهمیت زیادی دارد؟

زیرا در فضای رقابتی نمایشگاه ها، شما با استفاده از طراحی خاص و بکارگیری از عناصری مانند نور و رنگ و.. میتوانید اولین قدم را در جذب مخاطب بردارید و شخصیت شرکت یا برند خود را به دیگران معرفی کنید.

4.8/5 - (40 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *