ایران - تهران

میرداماد - دفینه

شنبه تا پنچشنبه

10:00 تا 20:00

بازسازی مسکونی

بازسازی مسکونی یکی از کارهایی است که تاثیر مثبت و مستقیمی روی کیفیت زندگی افراد می‌گذارد. از آنجایی که امکان ندارد همه افراد در خانه‌های نوساز زندگی کنند، بازسازی مسکونی به بالا رفتن کیفیت ساختمان‌های قدیمی کمک بسیار خوبی می‌کند.
در بازسازی واحد مسکونی بخشی از خانه و یا اینکه به طور کلی همه قسمت‌های خانه و حتی زیر ساخت‎های آن می‌تواند بهبود پیدا کند. بازسازی مسکونی شامل مراحلی می‌شود که ساختمان‌های قدیمی و مخروبه تبدیل به یک خانه نو و تمیز شود.
برای بازسازی ساختمان باید از افراد متخصص کمک بگیرید. سایت معمارم این امکان را فراهم آورده است تا افرادی که نیاز به خدمات بازسازی و طراحی داخلی منزل دارند بتوانند با گروه‌های معماری حرفه ای داشته باشند.

در بازسازی مسکونی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در بازسازی مسکونی باید نیازهای مختلف افراد و خواسته‌هایی که دارند در نظر گرفته شود و اولویت بندی شود. مثلا باید مشخص کنید که قصد دارید در چه بخش‌هایی از ساختمان تغییرات ایجاد شود، زیر ساخت ساختمان نیاز به تعمیرات دارد یا نه و همچنین اینکه میزان بودجه‌ای که برای این فرایند باید در نظر گرفته شده است. در این بخش به نکاتی که در فرایند بازسازی ساختمان باید در نظر گرفته شود اشاره می‌کنیم.

اولویت‌های خود را در فرایند بازسازی ساختمان مشخص کنید

برای تعیین اولویت‌های خود باید ابتدا نیازهای خود را تعیین کنید و بعد از آن مشخص کنید که علاوه بر مواردی که به آن نیاز دارید چه خواسته‌هایی دارید. به صورت منطقی مشخص کنید که انجام کدام یکی از این موارد منطقی تر است و انجام آن‌ها را در اولویت قرار دهید.

بودجه ای برای فرایند بازسازی تعیین کنید.

معمار یا پیمانکاری که قصد دارید کار بازسازی واحد مسکونی خود را با آن‌ها انجام دهید بر اساس اولویت بندی که شما انجام داده اید، هزینه‌ها را تخمین می‌زند. شما باید بر اساس این هزینه مشخص شده بودجه ای را در نظر بگیرید. اما توجه کنید که ممکن است این هزینه تمام چیزی نباشد که شما باید بپردازید و در طول انجام کار امکان دارد به دلیل مواردی مثل افزایش قیمت ارز و قیمت اجناس، نیاز باشد که بیشتر از هزینه تخمین زده شده بپردازید. بنابراین همیشه این موارد غیر قابل پیش بینی را در نظر بگیرد و بودجه خود را کمی بیشتر در نظر بگیرید.

مدت زمان انجام کار را در نظر بگیرد

کار بازسازی ساختمان یک پروسه زمان بر است و به طور متوسط 6 ماه زمان می‌برد. بنابراین اگر برنامه خاصی دارید و باید خانه شما در یک تاریخ مشخص آماده شود با گروه معماری که کار بازسازی خانه شما را قرار است انجام دهند این موضوع را در میان بگذارید و مطمئن شوید که سر موعد مقرر کار را به اتمام می‌رسانند.

انتخاب گروه پیمانکاری و مجری طراحی داخلی

یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه کنید انتخاب گروه بازسازی ساختمان است. برای این منظور نمونه کارهای قبلی گروه را ببینید تا متوجه شوید که سبک کاری آن‌ها با سلیقه شما هماهنگی دارد. علاوه بر این مورد نظم و خوش قولی آن‌ها خیلی مهم است. اینکه انجام کار شما مطابق با چیزی که توافق کرده اید پیش رود و در زمان مقرر کار شما انجام شود از موارد مهمی است که باید در نظر بگیرید.

مراحل بازسازی واحد مسکونی کدام است؟

به طور کلی مراحل بازسازی ساختمان شامل سه بخش طراحی، تخریب و بازسازی بر اساس نقشه طراحی شده است. هر کدام از این سه مرحله جزئیات خاص خود را دارد که باید با دقت انجام شود. در ادامه به بررسی جزئیات این مراحل اشاره می‌کنیم.
طراحی پلان: ابتدا باید پلان فعلی ساختمان طراحی شود و جایگاه همه قسمت‌های ساختمان مشخص شود. پس از آن باید مشخص شود که چه بخش‌هایی از ساختمان حذف شود و چه قسمت‌هایی به آن اضافه شود. این مرحله باید با دقت زیادی انجام شود. زبرا بقیه کارها در مراحل بعدی بر اساس نقشه‌ای که در این قسمت طراحی می‌شود صورت می‌گیرد.
تخریب بنا: بر اساس آنچه در طراحی و نقشه ابتدایی مشخص شده است قسمت‌های اضافی که در ساختمان وجود دارد در این بخش تخریب می‌شود. همچنین گاهی به دلیل مشکلات زیر ساختی نیاز است که برای تعمیر زیر ساخت‌هایی مثل لوله‌های آب و گاز و موارد اینچنینی تخریب‌های گسترده‌تری انجام شود.
بازسازی بنا: بعد از تخریب نیاز است بخش‌های جدیدی که نیاز است به ساختمان اضافه شود. استفاده از متریال و مصالح مناسب در این بخش بسیار مهم است.

هزینه بازسازی ساختمان

درخواست مشاوره