ایران - تهران

میرداماد - دفینه

شنبه تا پنچشنبه

10:00 تا 20:00

طراحی داخلی آپارتمان 80 متری

آپارتمان 80 متری

چیدمان وسایل و طراحی دکوراسیون داخلی یکی از بزرگترین دغدغه‌های زندگی در آپارتمان‌های کوچک است. چراکه به دلیل محدودیت فضا، از هر دکوراسیونی نمی‌توان استفاده کرد و باید بر طبق متراژ و نقشه خانه بهترین چیدمان را برای آن در نظر گرفت. در این مقاله از سایت معمارم قصد داریم به نکات طراحی داخلی آپارتمان 80 متری بپردازیم.

طراحی داخلی پذیرایی کوچک در آپارتمان 80 متری

اگر پذیرایی کوچکی دارید سعی کنید وسایل‌های اضافی و کم اهمیت را تا حد امکان کم کنید. وجود وسایل‌های بی‌استفاده در پذیرایی نه تنها جلوه کوچک‌تری به محیط می‌دهد بلکه فضا را شلوغ کرده و باعث آشفتگی ذهنی می‌شود.

مبلمان انتخابی برای طراحی آپارتمان 80 متری نیز باید با اندازه و شکل آپارتمان هماهنگ باشد و بتواند فضایی مناسب و راحت را ایجاد کند. برای مثال مبلمانی انتخاب کنید که در کنار زیبایی، فضای زیادی را نیز اشغال نکند.

به نورپردازی اهمیت دهید. اگر خانه شما از نورپردازی کمی برخوردار باشد فضا کوچک و دلگیری را بوجود می‌آورد اما نورپردازی زیاد به همان اندازه فضا را بازتر نشان می‌دهد.

طراحی داخلی آشپزخانه در آپارتمان 80 متری

آشپزخانه یکی از مکان‌های مهم و کاربردی خانه است که طراحی آن برای خانه‌های کوچک باید به گونه‌ای باشد که تمامی وسایل مورد نیاز را در خود جای داده و فضای مناسب برای انجام کارهایی مانند پخت و پر، شست و شو و.. را در نظر بگیرد همچنین باید از طراحی مناسب برخوردار باشد تا به شما برای انجام کارها انرژی دهد. در ادامه به چند نکته برای طراحی آشپزخانه در آپارتمان 80 متری اشاره می‌کنیم.

  • در بخشی از دیوار آشپزخانه برای تنوع می‌توانید از کاغذ دیواری با طرح‌های شلوغ و خاص بهره ببرید.
  • از ظروف زیبا به عنوان اکسسوری استفاده کنید اما در نظر داشته باشید جلوه شلوغی ایجاد نکند.
  • جسارت استفاده از رنگ ها را داشته باشید. یک ترکیب رنگی جیغ می‌تواند آشپزخانه شما را منحصر به فرد و زیبا جلوه دهد.
  • گیاهان همیشه انرژی بخش هستند. استفاده از گلدان‌های زیبا می‌توانند روح بخش فضا باشند.
  • معجزه نورپردازی را فراموش نکنید.

طراحی اتاق خواب در آپارتمان 80 متری

آپارتمان‌های 80 متری اغلب دارای دو اتاق کوچک است اما بعضی افراد نیز داشتن یک اتاق بزرگ را به چند اتاق کوچک ترجیح می‌دهند. برای طراحی اتاق‌های کوچک سعی کنید از رنگ‌های تیره استفاده نکنید تا ظاهر به اصطلاح قوطی کبریتی به خود نگیرد اما تا جایی که می‌توانید از رنگ‌های روشن بهره ببرید و نورپردازی را زیاد کنید. 

در طراحی این اتاق‌ها بهترین فضا برای قرارگیری تخت خواب گوشه اتاق است تا حالت جمع و جور به خود بگیرد. برای بی‌روح نبودن و زیبایی اتاق می‌توانید در دیوار بالای تخت، از تابلوهای جذاب و مورد علاقه‎‌تان استفاده کنید. 

برای بزرگتر دیده شدن فضای اتاق نیز ترفند آینه انتخاب خوبی است. قرار دادن یک آینه بزرگ در مقابل مسیر نور، نور را بازتاب کرده و فضارا روشن‌تر و باز نشان می‌دهد.

بهره بردن از تمام فضاهای اضافی جزو نکات مهم در طراحی اتاق‌های کوچک است. برای مثال از فضای زیار تخت خواب می‌توان استفاده زیادی کرد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید سرویس خواب، تخت خواب‌های کشو‌دار را در اولویت انتخاب‌های خود قرار دهید.

در نهایت مهم‌ترین اصل در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان 80 متری استفاده از فضا به بهترین شکل است که با همکاری یک طراح حرفه ای میتوانید به بهترین نتایج دست یابید.

سوالات متداول

در طراحی اتاق‌های کوچک در آپارتمان 80 متری به چه نکته‌ای توجه کنیم؟

برای استفاده بیشتر از فضا در اتاق خواب‌های کوچک بهتر است از تخت خواب‌های کشو‌دار استفاده کرده و تخت خواب را نیز در گوشه اتاق قرار دهید.

در طراحی دکوراسیون آپارتمان‌های 80 متری از چه رنگ‌هایی استفاده کنیم؟

از آنجا که رنگ‌های تیره فضارا کوچک‌تر و بسته نشان می‌دهند رنگ‌های روشن بهترین انتخاب برای آپاتمان‌های هشتاد متری هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *