ایران - تهران

میرداماد - دفینه

شنبه تا پنچشنبه

10:00 تا 20:00

طراحی داخلی پذیرایی

طراحی داخلی پذیرایی

طراحی داخلی علم بهبود فضای داخلی ساختمان برای دستیابی به محیطی زیباتر برای افرادی است که از فضا استفاده میکنند. طراحی داخلی معمولاً شامل انتخاب قطعات مناسب مبلمان، وسایل تزئینی و موارد دیگر است.

چرا طراحی داخلی پذیرایی اهمیت دارد؟

پذیرایی یکی از بزرگ‌ترین فضاها در هر خانه محسوب می‌شود و اولین فضایی است که هنگام ورود به منزل چشم را به سوی خود خیره می‌کند. مهم‌ترین کاربرد پذیرایی، برگزاری مهمانی، درس خواندن، محفل جمع شدن خانواده، محفل تماشای تلویزیون و از این دست کارها است. طراحی داخلی پذیرایی برای ما ایرانی‌ها اهمیت بسیاری دارد و اغلب خانواده‌های ایرانی سعی دارند طراحی دکوراسیون پذیرایی و نشیمن به گونه‌ای باشد که افراد در آن محیط احساس امنیت، آرامش و شادابی داشته باشند. خوشبختانه هر ساله ایده‌های جدیدی برای طراحی داخلی پذیرایی ارائه می‌شود و دوستداران تنوع به راحتی می‌توانند طراحی داخلی پذیرایی خود را به متخصصین این حوزه بسپارند تا بهترین ایده را برای خانه‌هایشان پیاده‌سازی و اجرا نمایند.

طراحی دکوراسیون پذیرایی و نشیمن

طراحی دکوراسیون پذیرایی و نشیمن از پیچیده‌ترین طرح‌های معماری است چرا که با تمرکز بر زیبایی و نیازهای انسان و نوع معماری خانه اجرا و پیاده سازی می‌شود. پذیرایی و نشیمن از عناصر تشریفاتی خانه به شمار می‌رود و معمولا در بخش جلویی خانه قرار دارد. طراحی دکوراسیون پذیرایی و نشیمن از قدرت تاثیرگذاری بالایی برخوردار است. از مهم‌ترین مواردی که برای طراحی دکوراسیون پذیرایی و نشیمن رعایت می‌شود، طراحی در ورودی برای ورود، طراحی رختکن و ایجاد سرکولاسیون است. برای طراحی دکورسایون پذیرایی و نشیمن می‌توان از سبک‌های زیر استفاده نمود:

سبک مدرن

برخی از مردم فکر می کنند سبک مدرن طراحی نشیمن، صرفا طراحی‌های امروزی است. اما، در واقعیت، هر دو سبک کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. اما، طراحان از هر دو سبک مدرن و معاصر در یک الگوی قابل تعویض استفاده می‌کنند. طرح‌های معاصر ماهیت روان‌تری دارند. از مهم‌ترین اصول سبک طراحی داخلی مدرن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عناصر در طراحی های معاصر

نور طبیعی استفاده می شود

شامل فضاهای باز است

استفاده از پارچه های طبیعی و بافتی

رنگ های چوبی خیلی تیره یا خیلی روشن

رنگ های خنثی

طراحی داخلی پذیرایی به سبک مدرن

سبک کلاسیک:

سبک طراحی کلاسیک از جمله سبک‌هایی است که در آن از موارد زیر استفاده می‌شود:

این امر زیبایی دکوراسیون کلاسیک اروپایی را به نمایش می‌گذارد.

در طراحی از قطعات عتیقه استفاده می‌شود.

رنگ‌های استفاده شده کاملاً شیک و شیک هستند.

طراحی داخلی پذیرایی به سبک کلاسیک

سبک روستیک:

خطوط تمیز و واضح بر روی طرح های خانه شما، سبک مدرن را به تصویر می کشد. مواد مورد استفاده در این نوع طراحی بیشتر شیشه و فولاد است. این سبک ساده در عین حال بسیار زیبا به نظر می‌رسد. طراحی شیک و منحصر به فرد مبلمان می‌تواند قلب بسیاری از افرادی که به دنبال تغییر هستند را تسخیر کنند.

تضاد رنگ پررنگ یا خنثی با رنگ های اصلی از جمله مواردی که در این طرح استفاده می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

قالیچه های ساده یا طرح هندسی

پلان های طبقه باز

مبلمان از خطوط تمیز با سطح صاف و براق خواهد بود

طراحی نامتقارن که با هدف ساخته شده است

با لوازم جانبی ظاهری هنری پیدا کنید

سبک طراحی مینیمالیستی:

این یکی از جدیدترین طراحی های داخلی است که دارای حداقل لوازم جانبی و وسایل داخل آن است. در اینجا شما نمایی از ظرافت تمیز داخلی خود را خواهید دید. این طراحی برای همه کسانی است که جوهر سادگی را دوست دارند، مناسب است.

طراحی داخلی نشیمن به سبک مینیمال

معیارهای مهم در طراحی داخلی هال و پذیرایی

معیارهای مهمی در طراحی داخلی‌ها و پذیرایی وجود دارد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1-شناخت هدف طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی: طراحی داخلی در واقع سطح گسترده‌تری را در بر می‌گیرد و صرفا به دکوراسیون داخلی منتهی نمی‌شود. با استفاده از طراحی داخلی می‌توانید کیفیت طراحی محیط کار را بالا برده و در واقع دکوراسیون داخلی را به صورت کامل در بر می‌گیرد. هدف از طراحی داخلی و پذیرایی گاهی زیبایی، گاهی بهبود عملکرد و گاهی تغییر در معماری ساختمان است. هر چه هدف مشخص‌تر باشد، لایف استایل نیز بهتر خواهد شد.

2- رعایت نظم در طراحی پذیرایی: یکی دیگر از معیارهای مهمی که در طراحی داخلی و پذیرایی مهم است، ایجاد نظم در طراحی پذیرایی است. نظم در دکوراسیون داخلی باعث می‌شود، المان‌هایی که آزار دهنده هستند، از محیط پذیرایی دور شوند و یک فضای آرامش بخش به وجود آید. اگر طراحی داخلی به صورت درست به کار گرفته نشود، محیط بسیار آشفته خواهد شد.

3-انتخاب رنگ درست: انتخاب رنگ درست باعث ایجاد محیطی آرامش بخش و گاهی پر انرژی می‌شود. رنگ‌ها تاثیر به سزایی در روحیات افراد دارد و بهتر است به انتخاب آن توجه بسیاری شود. در جدول زیر اطلاعات دقیقی از رنگ‌ها و میزان تاثر آن بر فضا خواهیم داشت:

✔رنگ ⭐تاثیر بر فضای داخلی ✔تاثیر بر محیط
✔رنگ‌های گرم روشن ⭐بزرگتر شدن فضای اتاق نشیمن ✔آرامش بیشتر
✔رنگ‌های گرم نیمه روشن ⭐کوچک به نظر رسیدن فضا ✔سنت گرایی
✔رنگ‌های تند و بسیار پر رنگ ⭐کوچک شدن فضا و از بین رفتن مرزها ✔قدیمی به نظر رسیدن فضا
✔رنگ‌های گرم ⭐کوچک به نظر رسیدن فضا ✔گرم و خودمانی به نظر رسیدن محیط و افزایش انرژی
✔رنگ‌های تیره و سبز ⭐کوچک شدن فضا ✔یادآور محیطی سرد و آرامش بخش

 

اصول طراحی داخلی سالن پذیرایی منزل

اصول طراحی داخلی سالن پذیرایی منزل شامل موارد بسیاری است که ما در این بخش به 4 مورد آن اشاره خواهیم کرد:

1-تاکید: با استفاده از اصل تاکید می‌توان کل فضا را تحت تاثیر قرار داد. گاهی برای نشان دادن محیط صمیمی‌تر از ترکیب تلویزیون، شومینه و مبلمان استفاده می‌شود. در طراحی پذیرایی بهتر است به سه نقطه کانونی شامل سقف، دیوار و زمین است. در طراحی فضای مدرن اغلب توجه کانونی روی دیوار آجری است.

2-تضاد: تضاد در نوع طراحی فرم، متریال، رنگ، بافت و اندازه اشیا اعمال می‌شود. با استفاده از اصول تضاد اشیا می‌توان محیط جذابی را ایجاد نمود.

3-تکرار: تکرار یا ریتم با استفاده از طرح، رنگ، بافت و متریال ایجاد می‌شود. تکرار باعث ایجاد یکپارچگی و انسجام محیط است.

4-تناسب: تناسب در واقع یکی دیگر از معیارهایی است که در طراحی داخلی اتاق نشیمن استفاده می‌شود. تناسب به معنای ارتباط اجسام با اندازه فضا است. نمونه بارز آن استفاده از سه گلدان با سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ است. در این نوع چیدمان از اصل تناسب استفاده شده که بسیار چشم نواز جلوه می‌کند.

جمع بندی

طراحی داخلی نشیمن از اهمیت به سزایی دارد و می‌توان گفت مطابق با اصول خاص طراحی می‌شود. از مهم‌ترین معیارهای طراحی پذیرایی می‌توان به شناخت هدف از طراحی نشیمن، رعایت نظم و انتخاب رنگ اشاره نمود. اصول طراحی داخلی سالن پذیرایی شامل تاکید، تضاد، تکرار و تناسب است.یک طراح داخلی و متخصص بازسازی ساختمان حرفه‌ای با استفاده از اصول و معیارهای مهم فضایی دلنشین و زیبا را اجرا و پیاده‌سازی می‌کند.

سوالات متداول

طراحی داخلی شامل طراحی دکوراسیون تمامی قسمت‌های منزل یا اداره شما است. در واقع طراحی پذیرایی تنها بخشی از طراحی داخلی را در بر‌ می‌گیرد.

قیمت طراحی داخلی نشیمن به معیارهای زیادی از جمله نقشه داخلی، نور محیط، رنگ، پوشش دیوارها، مبلمان و المان‌ها و غیره بستگی دارد.

توجه به نقطه کانونی، توجه به تاکید، انتخاب رنگ صحیح و توجه به نوع کاربری اتاق، مهم‌ترین اصول طراحی داخلی محسوب می‌شود.

 

هزینه بازسازی ساختمان

درخواست مشاوره