ایران - تهران

میرداماد - دفینه

شنبه تا پنچشنبه

10:00 تا 20:00

طراحی داخلی لابی ساختمان

لابی ساختمان اولین جایی است که میهمانان یا خریداران واحدهای ساختمان با آن مواجه می‌شوند، به‌همین علت است که طراحی داخلی لابی ساختمان اهمیت ویژه‌ای داشته و آشنایی با اصول آن ضروری است. اگر با طراحی و دیزاین داخلی آشنایی ندارید توصیه می‌کنیم این مطلب را تا انتها دنبال کنید و برای آشنایی با اصول تخصصی‌تر می‌توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

نکات طراحی دکوراسیون داخلی لابی ساختمان

امروزه طراحی داخلی ساختمان‌ها طبق اصولی ویژه که با روانشناسی نیز در ارتباط است، یکی از اصلی‌ترین مراحلی است که باید به آن توجه کرد. دیزاین داخلی لابی ساختمان را به‌هیچ عنوان بی‌اهمیت نشمارید. لابی در حقیقت معرف هویت ساختمان شماست و کسانی که وارد آن سازه می‌شوند ابتدا به لابی توجه می‌کنند. طراحی داخلی لابی آپارتمان دارای اصولی است که در گام نخست و قبل از پرداختن به دیزاین لابی، باید از آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید. مهم‌ترین قواعد و عناوینی که باید به آن‌ها توجه کنید شامل موارد زیر است:

طراحی داخلی لابی ساختمان

توجه به سبک معماری ساختمان

نمای بیرونی و داخلی ساختمان شما به چه سبکی است؟ مدرن یا کلاسیک بودن نمای سازه شما تعیین کننده سبک طراحی دکوراسیون لابی ساختمان شما خواهد بود. اگر نمای بیرونی سازه طرحی کلاسیک مانند نماهای رومی داشته باشد طبیعتا لابی نیز باید دیزاینی مطابق با سبک کلاسیک انجام شود. در این سبک از پرده‌های والان دار، مبل‌های سلطنتی، لوسترهای چند شاخه و درصورت تمایل کاغذ دیواری طرح دار استفاده می‌شود. سبک مدرن در مقابل سبک کلاسیک قرار دارد. در این سبک هم معمولا از اکسسوری‌های ساده استفاده می‌شود. رنگ‌های خنثی در سبک مدرن بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و مبلمان بیشتر سبک راحت و ساده‌تری دارند‌. لوسترهای چند شاخه در این سبک جایی نداشته و چراغ‌های هالوژنی و نور مخفی بهترین گزینه‌ها برای روشنایی محیط هستند.

طراحی داخلی لابی
طراحی لابی ساختمان
طراحی لابی مدرن

طراحی بخش نگهبانی لابی ساختمان

نگهبان یا لابی من معمولا در اغلب آپارتمان‌های شلوغ و پر رفت و آمد وجود دارد. برای نگهبانی یک پیشخوان شیک و صندلی هماهنگ با دکوراسیون فضای داخلی لابی نیاز است. پیشخوان نگهبان اصولاً در نقطه‌ای قرار می‌گیرد که به راه‌پله و آسانسور و نشیمن لابی اشراف داشته باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی لابی ساختمان

تعبیه فضای نشیمن در لابی

جذاب‌ترین منطقه لابی محل نشیمن آن است. در این محل می‌توانید بنا به سبک دیزاین خود از مبل‌های کلاسیک یا مدرن استفاده کنید. مبل‌های چرم نیز برای لابی، پیشنهاد خوبی هستند. علاوه بر سبک دیزاین، اندازه محیط لابی نیز بسیار حائز اهمیت است و بنا به مساحت منطقه نشیمن، می‌توانید مبل‌های بزرگ یا جمع و جور تر انتخاب کرده و تعداد و ظرفیت مبل‌ها را تعیین نمایید. همچنین می‌توانید برای القای حس آرامش از آکواریوم بزرگی با ماهی‌های رنگارنگ به عنوان اکسسوری استفاده کنید. آبنما‌ها به ویژه نوع سنگ طبیعی آن‌ها نیز پیشنهاد شگفت‌انگیزی هستند. البته استفاده از گلدان و گل‌های طبیعی نیز نباید غافل شد.

طراحی فضای نشیمن لابی
نشیمن لابی ساختمان

نورپردازی لابی ساختمان

نورپردازی لابی نیز یکی‌ دیگر از موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد. استفاده از لوستر‌ها و لامپ‌های هماهنگ با دیزاین لابی می‌تواند بر زیبایی آن بیافزاید. به‌ یاد داشته‌ باشید لابی باید حس آرامش را به افرادی که در آنجا حضور دارند القا کند به همین علت از ایجاد نور کم یا بسیار زیاد، همچنین نورپردازی‌های رنگی جدا خودداری کنید. می‌توانید برای زیبایی بیشتر از آباژور‌های ایستاده نیز استفاده کنید.

 

طراحی داخلی لابی ساختمان تجاری

طراحی کف و سقف لابی ساختمان

کف لابی می‌تواند از انواع سنگ و گرانیت یا پارکت باشد. به علت اینکه لابی در طول شبانه روز محل عبور افراد بسیاری است، توصیه می‌کنیم به دلیل ماندگاری بیشتر از سنگ استفاده کنید. سقف لابی نیز باید با کف و دیوارهای لابی هماهنگ باشد‌. کناف برای سقف لابی پیشنهاد بسیار خوبی است.

طراحی سقف و کف لابی ساختمان
طراحی سقف لابی

طراحی دیوار لابی

رنگ دیوار لابی تعیین کننده رنگ مبلمان و پرده است. بهتر است از رنگ‌های روشن و خنثی نظیر سفید، کرمی، استخوانی و… استفاده شود. البته اگر سبک لابی شما کلاسیک است، می‌توانید از انواع کاغذدیواری نیز استفاده نمایید. توجه داشته باشید از طرح‌های شلوغ و رنگ‌های شاد برای دیوار لابی استفاده نکنید.