09123456789

salam@hello.com

ایران - تهران

میرداماد - دفینه

شنبه تا 5شنبه

10:00 تا 20:00

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

شاید یکی از عمده سوالاتی که ذهن متقاضیان برای بازسازی ساختمان را به خود درگیر می کند، نحوه انجام بازسازی صفر تا صد خانه است. از آنجایی که محل سکونت بخش اعظم تاثیرگذاری روی زندگی اجتماعی و شغلی افراد دارد، در نتیجه لزوم داشتن مکانی آرام و زیبا را دو چندان می کند. البته اهمیت بازسازی خانه به اینجا ختم نمی شود و در صورت وجود فرسودگی بنا نیاز به مرمت برای داشتن امنیت جانی نیز حائز اهمیت می گردد.

صفر تا صد بازسازی خانه

ساختن خانه جدید هیجان‌انگیز است، به‌ویژه زمانی که بدانید روند انجام کار چگونه صورت خواهد گرفت. برای داشتن یک برنامه ریزی دقیق و مدون بایستی قبل از شروع به آغاز پروژه ساختمانی موارد زیر را در نظر داشته باشید:

با کارشناس مشورت کنید

از آنجایی که تعیین نیازهای هر مرحله بایستی به صورت دقیق تنظیم شود تا حجم عظیمی از سرمایه در جهت منافع درستی به کار برده شود، لزوم وجود یک کارشناس خبره یا پیمانکار بیشتر به چشم می خورد. اگر چه برخی از افراد سعی در انجام این مراحل بدون پشتوانه تجربه ای و مهارت کافی دارند اما بدون شک یک شرکت بازسازی ساختمانی می تواند منابع مالی برای خرید مصالح را به بهترین نحو تخصیص دهد. شما قبل از شروع بازسازی، باید به فکر طراحی داخلی واحد خود باشید

به خاطر داشته باشید که فرآیند ساخت خانه ممکن است از منطقه ای به منطقه دیگر و سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت باشد. به خصوص اگر در حال ساخت یک خانه سفارشی پیچیده هستید، حتماً از پیمانکار یا شرکت بازسازی خود، سیاست ها و رویه های خاص آن را جویا شوید.

قبل از این که شروع به بازسازی صفر تا صد خانه خود کنید، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که شاید مدت زمان اجرایی شدن بازسازی بیش از حد انتظار بوده یا تغییرات اساسی را در بر بگیرد. بنابراین در چنین مواقعی بایستی قبل از شروع به کار نسبت به اسکان موقت اقدام بورزید.

محل ساخت و ساز و فونداسیون خانه را آماده کنید

قبل از اینکه پیمانکار ساختمانی بتواند اقدامی برای ساختمان انجام دهد بایستی مجوزهای لازمه را دریافت نماید. به عنوان مثال تغییرات اساسی در لوله کشی ساختمان و تاسیسات برقی نیازمند کسب مجوز از ارگان های مربوطه هستند. البته شاید مراحل بازسازی خانه شما به دلیل تغییرات جزئی نیازمند هیچ گونه هماهنگی نباشد.
یکی از اقداماتی که بایستی در این مرحله از بازسازی صفر تا صد خانه صورت بگیرد، توجه به انتخاب نوع مناسب بازسازی خانه است. انواع بازسازی خانه از سبک سنتی گرفته تا مدرن و کلاسیک یا تنها تغییراتی جزیی در دکوراسیون منزل و کاربری بخش های مختلف همگی نیازمند برنامه ریزی دقیق و جدول زمانی هستند. شما می توانید فهرستی از بخش های مورد نیاز خود تهیه کنید تا نگاهی جامع تر به برآورد هزینه های جاری و مدت زمان اجرای کار داشته باشید.

برای تخریب آماده شوید

بخش جدا نشدنی از بازسازی صفر تا صد خانه به تخریب دیوارها مربوط می شود حتی اگر با پوششی از کاشی یا کاغذ دیواری تزیین شده باشد. این مرحله نیازمند دقت خاصی است چرا که هر گونه اشتباهی در آن می تواند لطمات جبران ناپذیری را به پیکره ساختمان وارد آورد.

بعد از انجام تخریب نیز بایستی نسبت به حذف ضایعات ساختمانی اقدام کنید تا فضا برای ورود مصالح و تجهیزات مورد نیاز فراهم گردد. با به اتمام رساندن این مرحله، می توانید شروع به احداث پلن های اجرایی مراحل بازسازی صفر تا صد خانه نمایید یعنی مراحل انجام تزیینات داخلی خانه را به پایان برسانید. محل درب ها، طاقچه ها را مشخص نموده و شروع به نصب کابینت، نرده های پله و سایر موارد گردید.

آخرین مرحله از بازسازی صفر تا صد خانه مربوط به قرار گیری صحیح سینک ظرفشویی، سرویس بهداشتی و شیر آب در جای خود می گردد.

بازسازی خانه از کدام اتاق باید آغاز گردد؟

بازسازی خانه

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که بودجه لازم برای بازسازی کلی تمام خانه را ندارند، بنابراین شما باید تصمیم بگیرید که کدام اتاق را ابتدا بازسازی کنید. اینجاست که پیمانکاران باتجربه و قابل اعتماد بازسازی خانه می توانند به شما کمک کنند.

هنگام ارزیابی خانه خود، شاید کاشی حمام فعلی شما نیاز به یک به روزرسانی جدی داشته باشد یا می خواهید گزینه های دیگر کفپوش حمام را بررسی کنید، یا شاید ایده های واقعا عالی برای بازسازی اتاق نشیمن داشته باشید. صرف نظر از اینکه فکر می کنید چه چیزی باید اولویت اول شما باشد، نکات دیگری وجود دارند که باید قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام اتاق را ابتدا بازسازی کنید، در مورد آنها فکر کنید.

بازسازی کدام اتاق به ارزش خانه شما اضافه می کند؟

چه کسی می‌داند در مدت زمانی که صرف بازسازی یک اتاق به اتاق دیگر می شود چه اتفاقی رخ خواهد داد. اگر می‌خواهید ابتدا اتاقی را برای بازسازی انتخاب کنید، باید اتاقی را انتخاب کنید که هزینه‌های بازسازی را جبران کند و ارزش واقعی بنای شما را افزایش دهد.

به همین دلیل است که کارشناسان موافق این ایده هستند که انتخاب بازسازی سنتی آشپزخانه یا حمام هوشمندانه ترین حرکت است. در حالی که آشپزخانه‌ها معمولاً هزینه بازسازی بیشتری نسبت به حمام دارند، اما معمولا بازده سرمایه‌گذاری بهتری می توانند داشته باشند، بنابراین در درازمدت هزینه‌های خود را جبران می‌کنند.

در کدام اتاق بیشتر زمان را صرف می کنید؟

یکی دیگر از جنبه هایی که باید در تصمیم گیری برای بازسازی اتاق مورد توجه قرار گیرد این است که شما و خانواده تان بیشترین زمان را در کجا می گذرانید؟ شاید مطمئن باشید که سال‌های آینده در این خانه زندگی خواهید کرد و در حال حاضر فروش مجدد خانه یکی از دغدغه‌های اصلی شما نیست.

در این صورت، ممکن است نخواهید حمام را قبل از اتاق نشیمن بازسازی کنید، حتی اگر بازسازی حمام ارزش فروش مجدد بهتری داشته باشد. یا شاید ایده لذت بردن از یک حمام آرامش بخش هر شب بعد از کار در لیست اولویت های شما قرار دارد. در این صورت، ممکن است بخواهید حمام خود را قبل از آشپزخانه بازسازی کنید.

مهمانان خود را در نظر بگیرید

خانه شما بازتابی از خودتان است. به همین دلیل است که برای افراد، بسیار مهم است که خانه های خود را ارتقا داده و یا حتی بازسازی کنند. این حالت نه تنها در مورد احساس شما در خانه تان بلکه تأثیری که خانه شما بر مهمانان تان می گذارد نیز مربوط می شود. بنابراین یکی دیگر از عواملی که در تصمیم گیری شما برای شروع بازسازی تاثیر خواهند گذاشت، چیدمان خانه شما خواهد بود.

مهمانان شما ابتدا وارد کدام اتاق خواهند شد؟ مهمانان شما بیشتر وقت خود را در کدام اتاق صرف می کنند؟ آیا می‌خواهید این اتاق‌ها مفهومی باز داشته باشند؟ اغلب، اتاقی که مردم ابتدا می‌بینند آشپزخانه است. درهای حمام همیشه می توانند بسته شوند، اما آشپزخانه ها دقیقاً در معرض دید قرار دارند.

سطح ناراحتی که آماده تحمل آن هستید

مهم نیست که چقدر بزرگ یا کوچک، هر نوع بازسازی مدرن مقدار مشخصی از ناراحتی و اختلال را در زندگی شما به همراه دارد. کدام اتاق در خانه شما وجود دارد که مدت طولانی کنار گذاشتن آن برایتان مشکل ساز خواهد بود؟ شما بایستی ناراحتی های مربوط به بازسازی حمام، آشپزخانه و اتاق نشیمن را با رسیدن به یک فضای بهبود یافته بسنجید، در این صورت در انتخاب مراحل بازسازی صفر تا صد خانه به شما کمک خواهند کرد.